środa, 11 marca 2015

W świat dziecięcej wyobraźni

Napisał Nat (lat 3)

Oszaleliśmy. Wpadliśmy jak Alicja do króliczej dziury i wcale wyłazić nie chcemy. Tkwimy w podziwie i zachwycie nad pięknym, pełnym fantazji światem ilustratorki Martiny Hoffmann. Oprócz kartek i plakatów oraz ilustrowania książek, Martina co roku, od dziesięciu już lat, tworzy kalendarze dla dzieci. Pełne tejemniczości i przygód obrazki skradły nasze serca. Chowamy się pod kocem i świecąc latarką godzinami oglądamy piękne ilustracje. Dajemy się wciągnąć w ich świat i już po chwili czujemy na twarzach powiew morskiego wiatru, lub maszerujemy dzielnie przez las w towarzystwie ogromnego, włochatego przyjaciela. 
Kiedy Papa pyta, co my tam robimy, Mama śmiejąc się odpowiada, że przemierza dzieciństwo i faktycznie, kiedy podnoszę znad rysunków głowę, w świetle latarki widzę siedzącą koło mnie wesołą blond dziewczynkę z warkoczem. Ona mi kogoś bardzo przypomina.

Martina Hoffmann, kalendarz dla dzieci
Martina Hoffmann
Martina Hoffmann
Martina Hoffmann, kartki pocztowe
Ilustracje: Martina Hoffmann
Ilustracje: Martina Hoffmann

Co tu będę dużo gadał i zdjęciami psuł efekt. Zajrzyjcie sami na stronę Martiny: stiftundpapier.de. Znajduje się na niej sklep, jeśli najdzie Was ochota na zakupy. Prace są wysyłane również do Polski po zapłacie przelewem lub przez PayPal.
Nasza ocena: 5/5.

1 komentarz: