sobota, 14 marca 2015

Podwórkowe chamstwo

Napisał Nat (lat 3)

Podczas ostatniej kibelkowej rozmowy od serca Mama opowiedziała mi o pewnym zjawisku, internetowej modzie. Podobno istnieją i wielką popularnością cieszą się strony, które powstały tylko po to, by wyśmiewać wpadki i bezbronną głupotę innych (bo głupota jest bezbronna i powinna wzbudzać instynkt macierzyński).
Mama, widząc moje niezrozumienie, kazała mi wyobrazić sobie, że Ben przychodzi do przedszkola z zezem lub w piegach, a nawet, o zgrozo, w rajtuzkach, a my wszyscy w śmiech. Wytykamy go palcami, szepczemy i chichoczemy za plecami. Nikt nie chce się z Benem bawić... Tfu! - przerwałem te okropności i zapewniłem, że w przedszkolu nie ma miejsca na takie brutalne zachowania. Dopiero w podstawówce.
Mama podała mi kawałek papieru toaletowego i mówiła dalej. Przecież taka strona jak faszynfromraszyn to często nic innego, jak wyśmiewanie biednych, bezdomnych, a nawet chorych psychicznie, a Beka z mamuś na forach to prostackie wyszydzanie czyjejś naiwności, zaufania i głupoty właśnie - Mama mówiąc to, była wzburzona tak, jak by ją samą na tych stronach wyśmiano i palcem wskazano.
Poza tym oczywiste dla mnie jest, że duża część postów tam zamieszczanych spreparowana jest tylko po to, by wywołać buraczany rechot. Nikt mi nie wmówi, że jakaś matka podgrzewa mleko kładąc cycki... przepraszam, Nat... kładąc piersi na kaloryfer.
Rozumiecie coś z tego? Bo ja, cóż, znów zgubiłem wątek. Na szczęście Mama podsumowała zadowolona z siebie: Te strony powinny być zamknięte ze względu na wysoką szkodliwość społeczną. Kropka. A wiesz co jeszcze? Ja się czasem zastanawiam, co jest gorsze: być głupim czy złym.
Spłukaliśmy, zgasiliśmy światło i poszliśmy się bawić.


4 komentarze:

 1. zamiast uczyc dziecko , ze w tych czasach: sila, spryt i tzw. bycie zlym gwarantuje mu sukces ,to nabijasz mu mozg jakimis pierdolami....to jest wlasnie problem wspolczesnej Europy. dzieci sa uczone torelancji do glupoty , odmiennosci, roznego rodzaju zboczenstw ala: geje, grodzka itd. a arabusy tylko wykoprzustuja nasza tzw. tolerancje i dobroc, niestety to nie Ty bedziesz pozniej musiala zyc w Europie islamskiej, ale przez Twoj system wartosci zapewne wysniesiony z nadmiaru ogladania TVN-u, Twoje dziecko tego doczeka. Ciekawe co mu wtedy powiesz ... schowaj glowe w piasek bo Ci ja muslimy zetna?.
  pozdrawiam trs.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarz nie do końca na temat i raczej z tych trollujących, ale w ramach tolerancji dla głupoty (i z powodu braku innych komentarzy :D) odpowiem. Jednym z moich priorytetów wychowawczych jest nauczenie dzieci szacunku wobec wszystkich ludzi. Mam nadzieję, że nigdy nie będą wyśmiewały innych i krzywdziły słabszych. O tym jest ten post.
   Pozdrawiam również i życzę nam, żebym miała więcej dzieci niż Ty.
   P.S. Jesteś "zły"? Odniosłeś gwarantowany sukces? Znam wielu dobrych, którzy odnieśli.
   P.S.1. Mój system wartości jest nieco starszy niż TVN.

   Usuń
 2. ten anonim sukcesu nie odniosl przez to ze jest "zly", gdyby odniosl nie wylewalby tutaj swoich pomyjo-zalow :)
  Uczenie o telerancji od jak nawczesniejszych lat jest wazne (jak widac ma wplyw potem na to jacy jestesmy jako dorosli). Bardzo fajnie do tego podchodzisz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Kasiu. Cieszę się, że myślisz podobnie. Mamy teraz przewagę liczebną ;)

   Usuń