poniedziałek, 9 lutego 2015

W labiryncie

Napisał Nat (lat 3)

Czy Wy już wiecie, kim chcecie zostać, jak będziecie duzi? Ja będę murarzem czyli kimś, kto buduje mury. Słyszałem, że w Berlinie upadł jeden duży mur i do dziś go nie odbudowano. Ja tego dokonam! Jak na to wpadłem? Już Wam mówię.
W pewną deszczową, wietrzną niedzielę wybraliśmy się do muzeum dla dzieci. Nazywa się ono Labyrinth i mieści przy Osloerstrasse. Oczywiście, na ten pomysł wpadło pół miasta w związku z czym musieliśmy najpierw pół godziny czekać przed kasą. Gdy nas w końcu wpuszczono (kurtki i buty zostawilismy w szatni) rozpoczęliśmy zwiedzanie, które znacznie różniło się od zwiedzania innych berlińskich muzeów. Tutaj dotykanie było nie tylko nie zabronione, ale wręcz wskazane. No bo jak inaczej przeprowadzić eksperyment, zbudować miasto, obsłużyć dzwig czy dostać się na tratwie na drugi brzeg rzeki? To właśnie tam postawiłem mój pierwszy ceglany mur. W tym muzeum, które można też nazwać placem zabaw pod dachem nie ma czasu na ziewanie. Zbyt wiele zadań, przygód, gier. Rodzice mogą Wam towarzyszyć, lub poczekać w maleńkiej kawiarence. Mogą też obserwować Wasze poczynania z galerii.
Muzeum poleca się dzieciom w wieku od trzech do jedenastu lat. Podpowiadamy, że z FamilienPass wstęp jest tańszy. Cennik znajdziecie tutaj. Muzem otwarte jest tylko w weekendy i ferie szkolne!
Budowanie muru szło mi w sumie dobrze, ale muszę dopracować metodę. Niedługo wybieramy się do Pergamon Museum. Wezmę młotek. 

dzieci budują miasto
Muzeum dla dzieci Berlin

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie u mojego kumpla Janka! :)

4 komentarze:

 1. Nacio z odbudowaniem muru daj sobie jednak spokój! lepiej jakiś dom postawić!;) Trzymaj się! Janek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma "daj spokój"! Jeszcze mi pomożesz, widziałem, że umiesz! :)

   Usuń
 2. Ten duży mur w Berlinie upadł i lepiej niech tak leży...lepiej sie za niego nie zabieraj,Natku.Jak już tak chcesz stawiać mury,to złożę zamówienie na chatę,podaj dokładne namiary bo widzę,że niezle Ci idzie

  OdpowiedzUsuń