wtorek, 10 lutego 2015

Dwa w jednym

Napisał Nat (lat 3)

Świat podobno przyspiesza i się kondensuje. Wszystko chcemy natychmiast i naraz. Producenci już od dawna prześcigają się z wypuszczaniem na rynek produktów łączących różne funkcje, oszczędzających czas. A jak wiadomo, czas to pieniądz. Czyli im drożej kupisz (dwa w jednym kosztuje często tyle, co półtora), tym taniej kupisz. Szampon z odżywką, telefon z aparatem, jogurt z truskawką, auto z zapalniczką i tak dalej. Mnie to totalnie przekonuje, no nie?
Często, kiedy Mama pyta w co chcę się bawić, mam kłopot i nie wiem co odpowiedzieć. No bo i książkę bym poczytał, i klocki poukładał, i puzzle złożył, i autem też bym chętnie pojeździł. I co tu wybrać, kiedy ma się tylko dwie małe rączki? Wyobraździe sobie, że mam jedną taką rzecz "dwa w jednym". Wygląda ona tak:

puzzle droga
albo tak:


Już od dawna chciałem mieć drogę, po której będę mógł jeździć autami. Chciałem taki dywanik, ale Mama postawiła veto. Potem dostałem te puzzle i się od podłogi oderwać nie mogę. Układam sobie jakie chce ulice i jeżdżę do znudzenia. Mama siedzi i się cieszy, że tyle czasu wolnego zyskała. Już nie mogę się doczekać, kiedy Pol chwyci jakieś auto i zorganizujemy wyścigi!

Moje puzzle mają jednak trzy dość poważne wady: 
 • Trochę słabo trzymają się razem, wystarczy, że raz lekko dotknę stópką i już muszę układać na nowo. To denerwuje i frustruje.
 • Bardzo wcześnie pojawiły się koleiny, co dziwi, bo to wcale nie są polskie drogi, tylko...
 • ...angielskie. Obowiązuje więc ruch lewostronny. Kilka razy się zapomniałem i przejechałem dwa razy po piesku i raz po pani z torebką.
Ja tam i tak bawię się świetnie, ale Mama mówi, że już by tych puzzli nie kupiła. Pomysł genialny, rysunki urocze, ale wykonanie niestety słabe.
A może znacie podobne puzzle, tylko bez wad?
I jeszcze ciekawostka. W języku Papy, czyli w Aufdeutsch jest czasownik oznaczający układanie puzzli. To "puzzeln". Czy nie fajne byłoby słowo "puzzlowanie"? Mamo, chodź puzzlować!
 •  giant road jigsaw extra large floor puzzle, Orchard toys. Ocena 2/5.

2 komentarze:

 1. eeej, ale to Mamy ocena, czy dziecka? ;)) Coś mi się wydaje, że Nat by dał więcej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, no tak, być może, chociaż patrząc na jego minę, jak znowu musi drogę naprawiać, nie jestem pewna. To go zawsze wytrąca z zabawy.

   Usuń