O nas

Jesteśmy polsko-niemiecką rodziną i nadajemy na żywo z Berlina. Na blogu opowiadamy świat widziany oczami dzieci: pięcioletniego Nata i dwuletniej Poli oraz ich mamy Kasi. Nasze tematy to: codzienność, życie w Berlinie - dużym, wielokulturowym mieście, wychowanie, dwujęzyczność, podroże, książki dla dzieci, zabawki, emigracja. Co jeszcze? Czas pokaże.

W Berlinie mieszkam od prawie dziesięciu lat i mam za sobą wszystkie etapy emigracji, od ekscytacji przez załamanie po pogodzenie. W trudnych, początkowych latach pisałam blog o wiele mówiącym tytule "Z Twierdzy Wroga". Po kilku latach poczułam jednak, że czas na nowe. Wtedy właśnie, wraz z córeczką Polą narodził się blog "Nat&Pol w Berlinie".

Ja natomiast, z dwójką dzieci, urodzonych już tutaj i ich niemieckim Papą przycupnęłam w małym domku na obrzeżach miasta i zza płota popatruję, to na niemiecki zachód, to na wschód, skąd ciągle jeszcze macha do mnie Polska. O dziwo, w tym niestabilnym z pozoru rozkroku znajduję spokój, szczęście, przeznaczenie. Uważam, że w życiu ważne są trzy rzeczy: rodzina, zdrowie i dobry humor. Zostańcie z nami! :)

1 komentarz: