piątek, 6 stycznia 2017

Grudzień 2016

Siedzicie już pewnie i wygodnie w Nowym Roku? Pamiętam, że kiedy chodziłam do szkoły, a rok zdawał się trwać wieki całe, to nawet w maju jeszcze zdarzało mi się napisać w zeszycie automatycznie datę zeszłoroczną. Tak trudno było przyzwyczaić się do nowego. Teraz wszystko przyspieszyło. Kolejne lata mijają mnie w pędzie i coraz mniej się temu dziwię, coraz szybciej godzę. Coraz mniej cieszę. 
Pamiętacie, jak doniosłym wydarzeniem, jakim szaleństwem było wejście w nowe tysiąclecie? Ja miałam nawet specjalne sylwestrowe majtki z napisem 2000! A potem się zaczęło: dwa tysiące pierwszy, ugi, szeci... liczę lata jak owieczki, coraz bardziej obojętna i znużona... ętnasty, snasty, siedemnasty. SIEDEMNASTY! Gdy się tak zastanowić, to jednak robi to wrażenie i włos się jeżowi (że splagiatuję jednego z wielkich, Leca czy Jurgońskiego, nie pamiętam) człowieczy. 

Ostatnie dwa tygodnie przeleżałam w łóżku i spędziłam na pełzaniu po domu kaszląc, jęcząc i smarkając. Święta w Polsce, choć bez śniegu, jak zawsze były urokliwe. Wyjątkowe, bo zwyczajne. Takie, jakie wszyscy lubimy. Sylwester był dla nas dniem znaczącym tylko dlatego, że Pol wypowiedziała wtedy swoje najdłuższe dotąd zdanie (wypełniając je przeciąganym "aaa", żeby stworzyć pozory płynności wypowiedzi). Brzmiało ono tak: "Aaa Mała aaa boi się aaa bum bum!". 

Wam wszystkim, którzy tu (wiernie/czasem/sporadycznie/tylko raz i przypadkiem) zaglądacie życzymy, by ten Nowy Rok trwał nam pięknie, łagodnie i zdrowo. Przynajmniej przez rok. Bum bum!


6 komentarzy:

 1. Wam rowniez pomyslnosci w Nowym Roku! Milo sie Was czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak faktycznie czas leci w tym dorosłym życiu. Wszystkiego dobrego i do siego !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dla mnie zagadka niezbadana. A może czas też działa na zasadzie: kiedy jesteś mały wszystko wokół wydaje się duże/długie i potem karleje z upływem lat i przypływem centymetrów? Hmmm...
   Dziękujemy, pozdrawiamy!

   Usuń
 3. Ale NOSTALGIA mnie dopadła po przeczytaniu tego wpisu.Czas rzeczywiście zasuwa jak oszalały, lata mijają, nam lat przybywa w oszalałym tempie, ale co zrobić, nic nie poradzimy. Lubisz wspominac i wracać do dzieciństwa i ....młodości, choć jesteś jeszcze młoda i wiele przed Tobą. Życzymy Tobie i rodzince dużo zdrówka i radości a Poli wielu wypowiedzianych nowych słówek. Udanego ROKU 2017....

  OdpowiedzUsuń