wtorek, 1 września 2015

Sierpień 2015

Za dzieciakami nie nadążam. Prześcigają się teraz w tym, kto czego nowego się nauczy, kto szybciej urośnie, kto zje więcej lodów. Pol ma już cztery ząbki, którymi gryzie owoce samodzielnie wyławiane z miseczki. Ja siedzę obok i piję kawę. Taki postęp! Po wypiciu zbieram tylko to, co pokulało się na podłogę we wszystkie strony świata. W raczkowaniu Pol opracowała dwie metody: na pulchnych kolankach raczkuje po tym, co gładkie i miękkie, a na stópkach (unosząc kolana) po powierzchniach nieprzyjaznych, jak chodnik, mokra trawa. Codziennie rano wychodzimy razem przed dom i Pola zawzięcie macha odjeżdżającemu do przedszkola Natkowi. Poza tym nauczyła się klaskać i sprawia jej to tyle radości, że kładzie się ze śmiechu na podłogę. Aż się boję, co będę musiała napisać ze miesiąc. Że pije piwo? Ma chłopaka? Jeździ na motorze?!
Nat największe postępy zrobił w rysowaniu. Jego rysunki nie są już "bazgrołami" które oczywiście również uwielbiałam. Zaczęły pojawiać się konkretne kształy, typowe dla tego wieku postacie i zwierzęta z wielką głową, z której wyrastają kończyny liczbą wskazującą na bycie nóżkami stonogi raczej, a nie deklarowanego lwa. Kocham te obrazki bardziej niż Picasso i Dalego razem wziętych!
Sierpień minął nam pod znakiem spotkań i kontaktów. Dzieci spędziły pierwsze w życiu, przełomowe i przepiękne wakacje u Babci i Dziadka. Odwiedziło nas też kuzynostwo i razem wybraliśmy się na długą wyprawę do berlińskiego zoo. W ostatni weekend nocowała u nas najlepsza przyjaciółka Nata, Maria
Ja natomiast dostałam prawdziwy list od dawnej Przyjaciółki, takiej od serca i nastoletnich przygód. Bardzo mnie on wzruszył i poruszył. Listy na papierze to piękna sprawa. Stare przyjaźnie to pociągi ze złotem, które koniecznie trzeba odkopać!
Życzymy Wam wszystkim cudownego, radosnego tygodnia oraz otwartości na nowe. Zuziu kochana, Tobie i innym dzieciom życzymy przyjemnych chwil w nowej szkole, niech będzie wesoło, niech będzie ciekawie! Niech nie zabraknie w lodziarni lodów!


Macie może konto na Instagramie? Chętnie do Was zajrzymy i zapraszamy do nas: instagram.com/natandpol/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz