piątek, 5 czerwca 2015

Najpiękniejsze miejsca Berlina: Volkspark Friedrichshain

Napisał Nat (lat 3,5)

Przed nami upalny weekend. Macie już plany? Jeśli nie, to Wam podpowiem: Volkspark Friedrichshain! W tym parku zapomnicie, że weekend trwa tylko dwa dni i poczujecie się, jak na wakacjach. Można spędzić w nim dosłownie cały dzień, bo jest w nim wszystko. Rozległe trawniki, gdzie można urządzić piknik i grilla, grać, w co tylko się chce, boiska do siatkówki plażowej, liczne place zabaw, ogród romantyczny, woda, fontanny, ba, nawet wybieg dla psów. Teren jest rozległy i znajduje się na nim nawet jedna duża góra, z której fajnie zjeżdża się na rowerze. Po prostu rewelacja w środku miasta. 
Weźcie koniecznie rolki, hulajnogę lub rower, bo po gładkich dróżkach jeździ się świetnie. Odsapnąć można w ogromnej restauracji-kawiarni. I nie przegapcie przepięknej Fontanny Bajek. 
My mamy szczególny sentyment do tego właśnie parku. Bezpośrenio przy nim znajduje się klinika Friedrichshain, w której przyszedłem na świat. Mama opowiadała, jak to dzień przed porodem spacerowali z Papą po tym właśnie parku i liczyli skórcze. Spytałem ile tych skurcząt naliczyli, ale Mama w odpowiedzi tylko pogłaskała mnie po głowie. Wyglądała wtedy, jakby zaraz miała się rozpłakać, więc chyba było ich niewystarczająco. Tych skurcząt znaczy.

siatkówka w parkuNajpiękniejsze parki Berlina: Volkspark Friedrichshain
Najpiękniejsze parki Berlina: Volkspark Friedrichshain
Polski akcent w Volkspark Friedrichshain.

Pięknego weekendu życzymy!

2 komentarze: