wtorek, 24 lutego 2015

Przewijak DIY

Napisał Nat (lat 3)

Ten wpis będzie o Papusiu-Superbohaterze-Tajniaku, któremu zazywczaj się nie chce, ale jak musi, to potrafi. Jak urosnę, też tak będę miał!
A teraz konkrety.
Jeśli w waszej rodzinie również pojawić ma się mały intruzek i nie macie miejsca na przewijak, lub nie chcecie kupować mebla, który służył Wam będzie tylko dwa lata, zróbcie sobie przewijak sami. Sprawa jest dziecinnie prosta, jak mawia mój Papa-Złota-Choć-Leniwa-Rączka. 
Potrzebujecie:
 • komodę, na której umieszczony ma być przewijak,
 • pięć desek,
 • kilka gwoździ czy tam śrubek,
 • ewentualnie farbę.
Dalej szło to chyba tak: mierzycie, przycinacie, zbijacie, zakładacie, przykrywacie i... przewijacie. Możecie też zawołać Papę i obserwować, jak wszystko robi się samo. Proste, nie? Maty na przewijak można kupić bez problemu, lub uszyć samemu. Deski można pomalować na dowolny kolor, my tego nie robiliśmy, bo lubimy surowe drewno. A może Papie-Ale-Się-Narobiłem-Czas-Na-Przerwę już się nie chciało. W każdym razie całość wygląda tak, jak na zdjęciach poniżej i doskonale służyła mi, a teraz służy Poli. 
Już wiem, że jak dorosnę, wcale nie chcę być murarzem. Chcę być Papusiem!

 

2 komentarze:

 1. Witam, bardzo fajny post. Sama rozważam taki przewijak, tzn. wykona go mój mąż :) mi takich zdolności brakuje. Mam takie pytanie jaki głęboki ma być taki przewijak? 80cm, 90cm??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, przepraszam, że tak późno odpisuję. Twój przewijak już jest pewnie gotowy ;) Nasz przewijak ma ok 75 cm głębokości, ale wydaje mi się, że punktem wyjścia jest tu komoda, na której chcesz go umieścić, no i podkładka. Ona musi na przewijak ładnie pasować. Powodzenia! :)

   Usuń