piątek, 30 stycznia 2015

Przyjaciele z dzieciństwa

Napisał Nat (lat 3)

Pamiętacie z elementarza czytankę o ukochanym, zniszczonym Starym Zielonym Misiu, który został zapomniany i rzucony w kąt w momencie pojawienia się jego nowego, pięknego następcy?
Ja nie pamiętam. Jestem na to za mały. Ale u nas w domu wszystko, co spotyka los "pożądane, niezbędne, kochane ---> zapomniane, zaniedbane, pomiatane" otrzymuje miano Starego Zielonego Misia.
Obejrzyjcie poniższy film i jeśli coś w Was drgnie, czytajcie dalej.


Czujecie się tak samo źle, jak ja? 
A teraz dobra wiadomość. Znalazła się grupa ludzi, którzy nie godzą się na taki los pana Zbyszka i chcą mu w piękny sposób pomóc. Do życia powołani zostali (przez Magdę Fou) szydełkowi Bolek i Lolek, którzy wyruszyli w podróż dookoła świata. Odwiedzają oni członkinie Klubu Polek na Obczyźnie, zwiedzają ich miasta i tworzą album wspomnieniowy. Podróż zakończą w Polsce, gdzie czeka na nich Tosia. Zobaczcie, tutaj ich zaplanowana trasa, w którą sam chętnie bym się wybrał:

Zasięg akcji rośnie z dnia na dzień. Pojawiają się nowe pomysły i nowi fani. Jeśli chcecie wspomóc pana Zbyszka lub po prostu jesteście ciekawi nowych przygód Bolka i Lolka zajrzyjcie TUTAJ. I zostańcie!
Pol i ja śledzimy ich poczynania z zapartym tchem, a jako dobranockę Mama obiecała nam dziś film "Wielka podróż Bolka i Lolka". W drogę! :)

Aktualizacja (02.03.2015)
Niestety, pojawiły się problemy związane z prawami autorskimi do B&L i Klub zmuszony był do zaniechania akcji z sympatycznymi chłopakami.
Już powstają jednak nowe lalki oparte na projektach pana Zbyszka i wkrótce to one wyruszą w tą wspaniałą podróż.

4 komentarze:

 1. Wzruszające i przygnębiające :((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, coś nam mówi, że to nie jedyna taka historia.

   Usuń
 2. OJ,serce pęka,pan Zbyszek nie może pozostać zapomnianym ,,Starym zielonym misiem,,.On nadal jest bardzo potrzebny,czekamy na JEGO powrót,nie zasłużył na taki los.Nat i Pol - dzięki za dobre serduszka.Wiem,że dobrzy ludzie pomogą i jeszcze o Panu Zbyszku usłyszymy i będziemy z Niego dumni...............Już czuję się trochę lepiej !!!

  OdpowiedzUsuń